شناسه خبر: ۵۴۸۹۱
لینک کوتاه کپی شد

پیدا شدن یک پنس جراحی پس از پنج سال از شکم یک زن!

یک زن هندی پس از گذشت پنج سال از عمل سزارین خود، به دردی عجیب در ناحیه شکم مبتلا شد.

به گزارش تهران بهشت؛ خانم هارچینیا، ۳۰ ساله  از هند، پس از اینکه در سال ۲۰۱۷ نوزاد پسرش را به دنیا آورد، اخیرا از پزشکان شهر کرالا به علت جاگذاشتن پنس جراحی در شکم او شکایت کرد. ۱۷ سپتامبر، هارچینیا مجبور شد تحت عمل جراحی مهمی قرار گیرد تا پنس فولادی جامانده در شکم خود را خارج کند.

پس از دو سزارین قبلی در بیمارستان‌های خصوصی، این زن در نوامبر ۲۰۱۷ برای سومین بار در کالج پزشکی کوژیکود تحت عمل جراحی قرار گرفت.

درد آنقدر شدید بود که مجبور شده بود از آنتی بیوتیک‌های قوی استفاده کند، اما در شش ماه گذشته، درد به شدت افزایش یافته و  دیگر آنتی بیوتیک ها مؤثر نبود؛ بنابراین او با تصور اینکه عفونت مجرای ادرار دارد، به دنبال کمک پزشکی رفت.

این زن گفت: بعد از سی تی اسکن به من گفتند چیزی فلزی در معده ام وجود دارد که باعث خونریزی مثانه و عفونت ادراری می‌شود. پزشکان برای تسکین درد به من آنتی بیوتیک‌های سنگین دادند.

ابزاری که پزشک معمولاً در اعمال جراحی از آن استفاده می‌کند شبیه قیچی است، اما بیشتر شبیه یک گیره برای توقف جریان خون در حین جراحی عمل می‌کند. وینا جورج، وزیر بهداشت کرالا که دستور تحقیق در مورد این حادثه را صادر کرده است، در بیانیه‌ای گفته است اقدام قاطعی علیه افراد مسئول اتخاذ خواهد شد.

 

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار