شناسه خبر: ۵۵۵۸۳
لینک کوتاه کپی شد

برای بالا بردن امنیت گوشی‌ اندروید چه کنیم؟

برای در امان نگه داشتن گوشی‌های اندرویدی از خطرات سایبری مختلف، خصوصا نفوذ بدافزارها، ۳ راه‌حل ساده پیشنهاد داده می شود.

به گزارش تهران بهشت؛ نخستین راهی که می‌توان پیشنهاد کرد این است که دسترسی به اپلیکیشن‌های مختلف را با دقت انجام داده و اگر تاکنون این کار را نکرده‌اید نگاهی به فهرست اپ‌ها بیندازید و دسترسی‌ها را مورد بررسی قرار دهید. به عنوان مثال یک بازی ساده، نیازی به دسترسی به گالری و دفترچه تلفن شما ندارد.

یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای ایمن نگه داشتن گوشی، نصب آنتی ویروس‌هاست. برنامه‌های معروف و معتبر در فروشگاه‌های اندرویدی وجود دارد که می‌توان با نصب یکی از آنها، گوشی را در مقابل حملات بدافزارها محافظت کرد. البته آنتی ویروس‌های خوب، حق اشتراک دارند، اما برخی از آنها امکانات حداقلی را به شما به صورت رایگان ارائه می‌کنند که همان نیز خوب است.

راه دیگر فعال کردن ویژگی «دستگاه من را پیدا کن» (Find My Device) است. این قابلیت به کاربران گوشی‌های اندرویدی این امکان را می‌دهد که از راه دور موبایل یا تبلت خود را کنترل کنند و در صورت نیاز اطلاعات روی آن را پاک کنند. البته این مورد بیشتر به درد زمانی می‌خورد که گوشی یا تبلت مورد سرقت قرار بگیرد.

 

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار