شناسه خبر: ۵۷۲۷۷

آشنایی با ارزان‌ترین و گران ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۲

نیویورک و سنگاپور رسما گران‌ترین مکان‌های جهان برای زندگی است و کاراکاس و ونزوئلا با ۱۳۲ درصد بالاترین نرخ تورم را بین شهرهای دیگر در سال ۲۰۲۲ داشت.

به گزارش تهران بهشت؛ قیمت‌ها در شهرهای پیشروی جهان بیش از هشت درصد بیشتر از سال ۲۰۲۱ بود که شدیدترین افزایش در ۲۰ سال گذشته را ثبت کرد و باعث شد هزینه زندگی در شهرهای پیشروی جهان برای مردم عادی مقرون‌ به صرفه نباشد.

ارزان‌ترین شهرها، تهران، طرابلس و دمشق بودند. هنگ‌کنگ و لس‌آنجلس نیز در گروه شهرهای گران‌قیمت جهان قرار دارد.

در استانبول نیز قیمت‌ها ۸۶ درصد افزایش یافت.

نرخ تورم کلی شهرهای جهانی ۸.۱ درصد است که بالاترین میزان ثبت شده در ۲۰ سال پیش است.  

در حال حاضر نرخ تورم مسکو به ۱۷.۱ درصد رسیده است. این در حالی است که تورم سنت‌پترزبورگ ۱۹.۴ درصد بود. جنگ در اوکراین قیمت انرژی را به میزان چشمگیر ۲۹ درصد در اروپا افزایش داده است.

نتایج تحقیقات نشان داد هزینه‌های کلی انرژی جهانی ۱۱ درصد افزایش یافته است.

اقتصاددانان ارشد مجمع جهانی اقتصاد در سال ۲۰۲۲ موافقت کردند که در سال ۲۰۲۳  کاهش فشارهای تورمی اتفاق خواهد افتاد که این موضوع به بهای کاهش شدید رشد جهانی خواهد بود.

در این تحقیق افزایش شدید قیمت‌های آب و برق و مواد غذایی در همه شهرها ثبت شده است. تقریبا سه‌چهارم اقتصاددانانی که برای این گزارش مورد نظرسنجی قرار گرفتند، رکود جهانی را در سال ۲۰۲۳ تا حدودی و یا بسیار محتمل می‌دانستند.

این گزارش هشدار داد: از آنجایی که سیاست‌گذاران دنبال مهار تورم هستند، این مهار تورم خطر ایجاد رکود و افزایش بیکاری را به دنبال دارد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار