شناسه خبر: ۵۸۵۴۷

سرعت این تراکتور با خودروهای سواری برابری می کند!+تصاویر

سال 2019 یک سال پر از هیجان برای سازنده لوازم و تجهیزات سنگین JCB بشمار می‌رفت که نه تنها یک بلکه دو رکورد جهانی جدید را به ثبت رسانید. آنها در آن سال دو بار رکورد شکستند اما دیگر به سراغ افزایش سرعت سریعترین تراکتور دنیا نرفتند! تراکتوری که سرعتش روی کیلومتر شمار با خودروهای سواری مختلفی مثل دنا و پرشیا برابری می کند!

به گزارش تهران بهشت؛ ابتدا در ماه ژوئن 2019 تراکتور اصلاح شده Fastrac به سرعت 167 کیلومتر بر ساعت رسید و سپس در ماه نوامبر این رکورد توسط همان تیم و با میانگین سرعت 218 کیلومتر بر ساعت شکسته شد. بیشترین سرعت آنها نیز 248 کیلومتر به ثبت رسیده است. مدلی که پس از آن با گذشت 5 سال دیگر کسی به دنبال ارتقای آن نرفته است!

سرعت حیرت آور این تراکتور!

برای خلاصه کردن تمام اصلاحات انجام شده، تیم Autocar یک ویدیو کامل از آن و راندن این تراکتور توسط راننده Autocar تهیه کرده است که با بررسی دقیق از موتور دیزلی 7.2 لیتری آن که می‌تواند قدرتی برابر 1000 اسب بخار را تولید کند شروع می‌شود. گشتاور تولیدی آن نیز 2500 نیوتون متر است.

سرعت حیرت آور این تراکتور!

برای جلوگیری از جوش آوردن موتور آن نیز در هر بار آزمایش یک تکه یخ 25 کیلوگرمی را در جلوی آن قرار می‌دادند تا این گرمای تولید شده را خنثی کند. همچنین هوای مورد نیاز برای سیستم ترمز توسط 3 مخزن هوا که در پشت کابین قرار دارد تامین می‌شود و از هیچ کمپرسوری در آن استفاده نشده است.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار