شناسه خبر: ۴۱۲۱۷

در آلمان؛

آرامگاه مسلمانان تخریب شد!

ده ها سنگ قبر متعلق به آرامگاه مسلمانان در آلمان تخریب شد و وزارت امور خارجه ترکیه آن را نشانه ای از افزایش اسلام هراسی دراین کشور خواند.

به گزارش تهران بهشت، خبرگزاری آناتولی با انتشار این خبر افزود: پلیس آلمان  اعلام کرد که حدود ۳۰سنگ قبر متعلق به آرامگاه مسلمانان در شهر «ایزلون» (Iserlohn) واقع در غرب آلمان تخریب شده است.

خبرگزاری آناتولی افزود: وزارت خارجه ترکیه این  «حمله»  را نشانه تازه ای از افزایش  ذهنیت بیمارگونه اسلام هراسی در آلمان دانست و در این زمینه ابراز تاسف کرد.

پلیس آلمان در بیانیه ای اعلام کرد این حادثه روز جمعه و یا روز شنبه گذشته رخ داده و درخواستی مبنی بر دریافت اطلاعات از افرادی که شاهد این خرابکاری بوده اند، صادر کرد.

خبرگزاری آناتولی در ادامه گزارش داد: آلمان در سال های اخیر شاهد افزایش نگران کننده اسلام هراسی بوده است. وزارت خارجه ترکیه همچنین اعلام کرد این حمله که در شب سال نو رخ داده است، نشانه جدیدی از اسلام هراسی است که بویژه در اروپا رو به فزونی می باشد.

آناتولی افزود: وزارت خارجه ترکیه از مقامات آلمان خواستار پی گیری این حادثه و اقدامات لازم به منظور جلوگیری از اتفاقات بعدی شد.

این رسانه ترکیه افزود: بنابر گزارشی که به تازگی از سوی «دفتر جرایم پلیس فدرال آلمان» درباره «اسلام هراسی اروپایی ها» در سال ۲۰۲۰ انتشار یافت، درمجموع ۹۰۱ مورد جرم در زمینه اسلام هراسی در آلمان رخ داده است.

گزارش دفتر جرایم پلیس فدرال آلمان می افزاید، با توجه به همه گیری ویروس کرونا و اجرای محدودیت های اجتماعی که به خانه ماندن افراد در آلمان منجر شده، جرایم اسلام هراسی اینترنتی در سال ۲۰۲۰ دراین کشور فزونی گرفت.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

آخرین اخبار