شناسه خبر: ۴۱۲۸۸

حکیم:

شهیدان سلیمانی و المهندس، نام و یاد خود را جاودانه کردند

«سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق روز یکشنبه به مناسبت سالروز شهادت سپهبد سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس نوشت که این شهیدان والامقام با خنثی‌سازی نقشه‌های شوم تروریست‌ها، نام و یاد خود را جاودانه کردند.

به گزارش تهران بهشت ؛ از تارنمای العهد، حکیم در پیامی به مناسبت سالروز شهادت سرلشکر حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس نوشت: در دومین سالروز دردناک شهادت‌شان، یادگارهای نیک شهیدان ابومهدی المهندس و مهمان عراق، سرلشکر حاج قاسم سلیمانی، یادشان را گرامی می‌داریم که با مواضع شرافتمندانه‌شان در رویارویی با تروریسم و خنثی کردن نقشه‌های شوم آنان، نام خود را در یاد و ضمیر ملت عراق و ملت‌های آزاده جاودانه کردند.

وی افزود: این مناسبت ما را به وحدت کلمه در عرصه سیاست ملی در برابر چالش‌های پیش رو و عقب‌نشینی از مطالبات گروهی و حزبی در برابر منافع ملی و مسائل سرنوشت‌ساز میهن و تلاش برای پردازش رویکرد ملی و یکپارچه که راه را در برابر تشکیل دولت ملی خدمات‌محور و منسجم و مجلسی اثرگذار فراهم سازد و به دور از موانع و ملاحظات سیاسی به نقش نظارتی و قانون‌گذاری خود عمل کند فرامی‌خواند.

رهبر جریان حکمت ملی در پایان این پیام آورده است: خداوند شهیدان عراق را مورد رحمت خویش قرار دهد و پرچم حق را برافراشته نگاه دارد.

بامداد ۱۳ دی ۱۳۹۸ در حمله موشکی پهپادهای آمریکایی، سردار قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، ابوالمهدی المهندس معاون سازمان بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و همراهانشان در فرودگاه بین المللی بغداد به شهادت رسیدند.

این حمله و جنایت با دستور مستقیم «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری وقت آمریکا انجام شد.

به دنبال حمله تروریستی ارتش ایالات متحده به خودروی سردار سلیمانی و المهندس و همراهانشان در فرودگاه بغداد که به شهادت همه آنها انجامید، جمهوری اسلامی ایران بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ با حمله موشکی به پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار عراق انتقام سخت وعده داده شده را از آمریکایی‌ها آغاز کرد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

آخرین اخبار