شناسه خبر: ۵۲۶۵۴
لینک کوتاه کپی شد

یک بام و دو هوای رسانه ای به دنبال قطع رانت از بنیاد شهید و امور ایثارگران + سند

پایگاه خبری حیات، برای اولین بار سند کامل ارتباط مالی شهید نیوز با شرکت های تابعه بنیاد شهید و امور ایثارگران را تحت عنوان «قرارداد277 میلیونی سازمان اقتصادی کوثر با یک سایت خبری» منتشر می کند که در سال 1395 با موضوع « انعکاس تبلیغات شرکت های تابعه سازمان اقتصادی کوثر» منعقد شده است. قراردادی بدون کارشناسی مالی و رسانه ای که با تطیبق ارزش ریالی امروزی معادل بیش از 2 میلیارد تومان برآورد می شود.

به گزارش تهرن بهشت به نقل از پایگاه خبری حیات، در یک دهه اخیر فضای خبری حوزه بنیاد شهید وامورایثارگران چند پایگاه خبری منتسب به ایثارگران به انتشار اخبار بنیاد، نقد عملکردها و انعکاس پیام های جامعه ایثارگری برای رساندن مشکلات ایثارگران به مدیران بخش های بنیاد شهید و امور ایثارگران اقدام می کردند.

«شهید نیوز» از ابتدای فعالیت وبلاگی و بعدها با عنوان وب سایت خبری بیش از آنکه فعالیت خبری مسنجمی داشته باشد به دنبال ارتباط با مدیران حوزه های مختلف بنیاد رفت. رسانه ای که هرگز جایگاه خبری حرفه ای نیافت و به مرور زمان تبدیل به ابزاری برای ورود به بدنه مدیریتی بنیاد، انعقاد قرارداد تبلیغاتی و تبدیل شدن به تریبون مدیران خاص شد. اوج نزدیکی این سایت خبری به مدیران ارشد بنیاد در دولت «اعتدال»رقم خورد. مدیر این پایگاه خبری در سطوح  مختلف بنیاد جاخوش کرده و عملا در  حلقه مدیران رده بالای بنیاد حضور رسانه ای یافت.

با روی کار آمدن دولت سیزدهم  بر همگان روشن شد که مشی مبارزه با فساد و برخورد با نقشه‌های کسانی که می‌خواهند با ورود به بدنه دستگاه های اجرایی منافع شخصی و گروهی خود را پیش ببرند، نقش بر آب شده است. تاکیدات راهبردی آیت الله رئیسی به مدیران دولت انقلابی نیز مقاومت در مقابل فشار‌ها و  قاطعیت و صلابت است. مدیریت جدید رانت ستیز بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در همین راستا،  رسانه های مواجب بگیر و قلم به مزد را دچار چالش جدی کرد.

 در 10 ماه گذشته به وضوح مشخص شد که  بنیاد شهید و امور ایثارگران  توجهی به خواسته‌های «باج نیوزها» نخواهند کرد. لذا یک بام و دوهوای شبه رسانه ای نزدیک به بنیاد جایگاهش را از دست یافته دیده و به مرور خط خبری گذشته جایش را به شایعه‌پراکنی‌های بی‌ارزش داد.

یک بام و دو هوای رسانه ای به دنبال قطع رانت از بنیاد شهید و امور ایثارگران + سند + پایگاه خبری حیات

پایگاه خبری حیات، برای اولین بار سند کامل ارتباط مالی شهید نیوز با شرکت های تابعه بنیاد شهید و امور ایثارگران را تحت عنوان «قرارداد277 میلیونی سازمان اقتصادی کوثر با یک سایت خبری» منتشر می کند (عکس بالا) که در سال 1395 با موضوع « انعکاس تبلیغات شرکت های تابعه سازمان اقتصادی کوثر»  منعقد شده است. قراردادی بدون کارشناسی مالی و رسانه ای که با تطیبق ارزش ریالی امروزی معادل بیش از 2 میلیارد تومان برآورد می شود. بخشی از این سند در همان سال از سوی کانال خبری قوانین ایثارگری در سایت خبری شهدای اسلام به عنوان یک قرارداد نجومی منتشر شد (اینجا) که مع الاسف از سوی حوزه های نظارتی و بازرسی بنیاد مورد پیگیری قرار نگرفت.

پرسش اینجاست که  آیا مدیران ارشد وقت بنیاد می دانستند این سایت جایگاه رسانه ای و ظرفیت لازم برای سفارش تبلیغ ندارد یا نه؟ چطور یک سایت خبری با رتبه  15 هزار در میان وب سایتهای ایرانی و بازدید روزانه کمتر از 500 نفر می توانست محل مناسبی برای تبلیغ شرکتهای وابسته و تریبونی برای روسای بنیاد باشد؟  این بیت المال و سرمایه ایثارگران بود که به هدر می رفت.

سیاست یک بام و دوهوایی که ادامه دارد و نعل وارونه ای که از تیر ماه جاری وارد فاز تازه ای شده است. از یک طرف گزارش با اصطلاح مشفقانه «سیاه نویسی در فضای مجازی ،علیه رئیس بنیاد شهید یا جامعه ایثارگری کشور؟» تا  کذب نویسی بدون منبع در گزارشی موسوم به «تداوم تکاندن سفر ایثارگران و خانواده شهدا»، شبهه افکنی غیر منصفانه درباره «ساختمان جدید بنیاد» که بعد از چهارد دهه ناکامی به عنوان یک پروژه راهبردی بنیاد و جامعه ایثارگری به سرانجام موفقی رسیده  تا «سیاهه زیان مجموعه های اقتصادی و شرکت شاهد»  تا خبر جعلی استعفای مدیر عامل بانک دی همزمان با گشایش نماد سهام این بانک در بورس که بعد از جعلی بودن آن و ایجاد موج کاذب خبری از آن سایت حذف شد؛ که دلایل انتشار آن خبر هم نزد این رسانه محفوظ است همگی نشان از یک بام و دوهوای رسانه ای سرگردان و ناامید از مواهب گذشته است که بر باد رفته است.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

آخرین اخبار