شناسه خبر: ۵۲۷۷۳
لینک کوتاه کپی شد

امیرعبداللهیان: به بورل گفتم آمریکایی‌ها با اهرم فشار به نتیجه نخواهند رسید

امیرعبداللهیان: به بورل گفتم آمریکایی‌ها با اهرم فشار به نتیجه نخواهند رسید

به گزارش تهران بهشت، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جوزپ بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شامگاه دوشنبه ۲۷ تیر ماه برای دومین بار در ماه جاری تلفنی گفت‌وگو کردند.

امیرعبداللهیان در همین خصوص در پستی در ایننستاگرام به تشریح این گفت‌وگوی تلفنی پرداخت و نوشت: دوشنبه شب با آقای جوزپ بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به صورت تلفنی در خصوص آخرین وضعیت گفت‌وگوها برای رفع تحریم صحبت کردم.

وزیر خارجه افزود: آقای بورل از اراده مثبت جمهوری اسلامی ایران و ابتکار عمل ما برای عبور از موانع و حل و فصل اختلافات باقیمانده در مذاکرات تقدیر کرد و گفت به تلاشهایشان برای نزدیک کردن دیدگاه ایران و آمریکا ادامه خواهد داد.

رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: من هم از آقای بورل و آقای مورا به دلیل تلاش‌های مثبت و بی وقفه‌شان تشکر کردم و به تبیین دلایل اختلافات و راه حل آن پرداختم. به آقای بورل صراحتا گفتم آمریکا باید زیاده خواهی و تردید را کنار بگذارد. معتقدیم راه حل تکراری نتیجه تکراری را به دنبال خواهد داشت. واقع بینی مبتنی بر تحلیل درست نیاز امروز حکام آمریکا برای رسیدن به توافقی پایدار است.

وی در پایان نوشت: به آقای بورل گفتم آمریکایی‌ها با اهرم فشار به نتیجه نخواهند رسید.

انتهای پیام/

 
هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

آخرین اخبار