شناسه خبر: ۵۳۷۲۵
لینک کوتاه کپی شد

مذاکره‌کنندگان ما امین و شجاع هستند و به دشمن باج نخواهند داد

امام جمعه موقت تهران گفت: مذاکره کنندگان ما امین و شجاع هستند و مطمئن باشید که به دشمن باج نخواهند داد.

به گزارش تهران بهشت، آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه تهران با بیان اینکه از مصادیق توجه به خدا، راضی بودن به رضای پروردگار است؛ گفت: خداوند متعال در سوره‌های مائده، توبه، مجادله و بینه به اهمیت این مسئله تاکید کرده است و منظور از رضای خداوند این است که انسان از هرچه خدا برای او مقدر کرده شادمان باشد؛ کسی که راضی به خواست پروردگار است اعتراضی ندارد.

وی افزود: زمانی که حضرت زینب کبری سلام الله علیه در مجلس یزید گفت «ما رایت الا جمیلا»، اوج رضایت به رضای خدا را نشان دادند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به موضوع مذاکرات احیای برجام اظهار کرد: مذاکره کنندگان ما از جنس مردم و امین و شجاع هستند و مطمئن باشید که به دشمن باج نخواهند داد.

وی ادامه داد: در این مذاکرات صادرات نفتی و لغو تحریم‌های آن مسئله بسیار مهمی است، اگرچه ما بدون لغو تحریم ها نیز می توانیم این کار را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه ما مشکلی با مذاکرات نداریم، گفت: با این وجود باید این را در نظر بگیریم که آمریکا دشمن بزرگ ماست.

خطیب جمعه تهران اظهار کرد: قصه آمریکا با ما قصه هسته‌ای نیست و مسئله این است که آنها اصل نظام ما را نمی خواهند. یکی از تئوری پردازان آمریکا می‌گوید که مشکل ما ایران هسته‌ای نیست و مسئله این است که ایران بزرگترین قدرت علمی منطقه شده و مشکل ما این است که ایران یکپارچه است و یک رهبر محبوب دارد که مردم این کشور هر چه بگوید، گوش میدهد.

وی افزود: آن تحلیلگر آمریکایی می‌گوید ایرانی ها رهبری دارند که می گوید دوران بزن دررو تمام شده و اگر یکی بزنید، ده تا میخورید. قطعاً مشکل آن ها با ما همین است.

آیت الله خاتمی با اشاره به سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر گفت: امام بزرگوار درباره این دو شهید می گوید که این بزرگواران تحت لوای ریاست نرفته بودند، بلکه ریاست را تحت مدیریت خود داشتند. شهید رجایی خود در خاطراتش می‌گوید که من در بازار تهران دستفروشی کردم و شهید رجایی دستفروش تا زمان رئیس جمهوری هیچ فرقی نکرد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار