شناسه خبر: ۵۴۴۴۷
لینک کوتاه کپی شد

اعلام آمادگی ایران برای کمک به استقرار صلح پایدار در منطقه قفقاز

سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو ضمن تبیین و تاکید مجدد مواضع کشورمان مبنی بر تغییر ناپذیری مرزهای شناخته شده بین المللی آمادگی ایران را برای کمک به همسایگان شمالی خود برای دستیابی به صلح پایدار در منطقه قفقاز اعلام کرد.

به گزارش تهران بهشت؛ سیدعباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان با آقای الچین امیربیوف، دستیار ویژه معاون اول رئیس جمهور آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار در خصوص آخرین تحولات روابط دو جانبه و مسائل منطقه قفقاز و مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران گفتگو و تبادل نظر شد. 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار ضمن تبیین مواضع کشورمان مبنی بر تغییر ناپذیری مرزی های شناخته شده بین المللی و عدم تغییرات ژئوپلیتیکی بر خلاف منافع حیاتی و درازمدت ایران در منطقه، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به همسایگان شمالی خود به منظور دستیابی به صلح پایدار در قالب برگزاری نشست های دو جانبه، سه جانبه و ابتکار منطقه‌ای ۳+۳ در تهران تاکید کرد. 

دور دوم تنش های مرزی باکو و ایروان در حالی در دهه پایانی شهریور ماه صورت گرفت که به گفته مقامات جمهوری آذربایجان و ارمنستان در درگیری‌های ۱۲ تا ۱۴ سپتامبر(۲۱ تا ۲۳ شهریور)، ۷۹ سرباز آذری و ۱۳۵ سرباز ارمنی کشته شدند.

موضع صریح و واضح جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات در منطقه قفقاز جنوبی، صیانت از مرزهای شناخته ­شده بین‌المللی و تمامیت ارضی کشورها است و هرگونه خدشه در آن را غیرقابل پذیرش و مغایر با اصول حقوق بین ­المللی می داند.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار