شناسه خبر: ۵۲۲۵۶

ترویج نه به پلاستیک با توزیع کیسه های پارچه ای در اماکن عمومی منطقه ۱۹

همزمان با گرامیداشت هفته بدون کیسه پلاستیکی، کارگاه های آموزش دوخت کیسه پارچه ای به منظورکاهش استفاده از کیسه های پلاستیکی در سراهای محلات منطقه 19 برگزار می شود.

به گزارش تهران بهشت، مهدی هدایت شهردار منطقه در تشریح مهمترین اقدامات اجرایی این هفته از اجرای برنامه های آموزشی در اماکن عمومی با هدف کاهش استفاده از کیسه های پلاستیکی خبر داد و گفت: کارگاه های آموزشی حضوری یا مجازی با مشارکت خانه ها، کانون و سمن های محیط زیستی در مدارس، مساجد و سراهای محلات در خصوص مضرات استفاده از نایلکس برای سلامت محیط زیست و تشویق به استفاده از کیسه های پارچه ای همراه با توزیع کیسه های پارچه ای و بروشورهای آموزشی تدارک دیده شده است.

این مسئول با اشاره به برگزاری برنامه های آموزشی ویژه گروه های سنی مختلف در این هفته افزود: به منظور توسعه آموزش های محیط زیستی ضمن استفاده از بستر فضای مجازی و آموزش های آنلاین در شبکه آموزش دانش آموزی شاد، موشن گرافی های زیست محیطی نیز در تلویزیون های شهری محدوده منطقه پخش می شود.

هدایت خاطر نشان کرد: ایجاد حساسیت و دغدغه در بین شهروندان و ارتقاء آگاهی آنها در راستای جلب مشارکت و اجرای مسئولیت اجتماعیشان، تلاش برای تغییر رفتارهای آسیب زا به محیط زیست و ترویج سبک و الگوهای زندگی دوستدارمحیط زیست، تبدیل فرهنگ محیط زیستی به معارف عمومی در میان اقشار مختلف مردم و مسئولین، معرفی و تبلیغ جایگزین های دوستدار محیط زیست به جای کیسه های پلاستیکی، ظروف یکبار مصرف از اهداف گرامیداشت هفته بدون کیسه پلاستیکی است.

او پاکسازی نمادین بوستان های شاخص منطقه را از برنامه های مشارکتی هفته بدون نایلکس اعلام کرد که با همکاری دوستداران و اعضای کانون های محیط زیست محلات در بوستان ها اجرا خواهد شد.

شهردار منطقه با اشاره به تدارک برنامه های هفته بدون نایلکس از ۱۲ تا ۲۱ تیر ادامه داد: اجرای برنامه های آموزشی با هدف ترغیب شهروندان به استفاده از ظروف پایدار و سازگار با محیط زیست و کاهش استفاده از ظروف و کیسه های پلاستیکی در خانه های محیط زیست منطقه، آموزش نحوه دوخت کیسه های پارچه ای توسط دبیر کانون محیط زیست در سراهای محلات، توزیع لیوان در بین شهروندان و کارکنان به منظور کاهش استفاده از لیوان یکبار مصرف از دیگر برنامه های مناسبتی هفته بدون نایلکس محسوب می شوند.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

آخرین اخبار