شناسه خبر: ۵۲۲۵۷
لینک کوتاه کپی شد

همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری آغاز یک جریان فکری در شهرداری است

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری شهر تهران، گفت: برگزاری این همایش می تواند آغاز یک جریان فکری در مدیریت شهری باشد.

به گزارش تهران بهشت، ابوالفضل فلاح با اعلام این مطلب در نشست هم اندیشی با مدیران عامل بانک ها افزود: رویکرد جدیدی که در مدیریت شهری در خصوص نظام سرمایه گذاری و پروژه های مشارکتی مورد توجه قرار گرفته از جمله مواردی است که در این همایش دنبال می شود.

وی با اشاره به برگزاری محورهای سرمایه گذاری این همایش تصریح کرد: اقتصاد شهری و درآمد پایدار،محیط زیست و مدیریت پسماند، عمران و پروژه های زیرساختی، حمل و نقل عمومی و ترافیک، گردشگری و تفریحات شهری، خدمات اجتماعی و فرهنگی،خدمات شهری و شهرسازی و شهر هوشمند و دانش بنیان از جمله محورهای اصلی سرمایه گذاری در این همایش می باشند.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: این رویداد تخصصی  با حضور بیش از 500 نفر از سرمایه گذاران تخصصی حوزه های پروژه های توسعه شهری، مشاوران، پیمانکاران و سرمایه گذاران خارجی 15 و 16 تیرماه جاری برگزار می شود. 

فلاح ادامه داد: ارائه دو سامانه در حاشیه این همایش انجام می شود که یکی سامانه مجازی دائمی نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در تهران و دیگری سامانه جامع سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری شهرداری در حوزه مسکن و تشویق سرمایه گذاران برای ورود به این موضوع افزود: بحث مسکن توسط کمپ مسکن در حال مدیریت است و سیاست های کلان در این زمینه پیش بینی شده  و توانایی جذب سرمایه گذار را داریم.

معاون شهردار تهران با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت های بانک ها در این همایش اظهار کرد: حضور پر رنگ و نگاه تخصصی بانک ها به مسائل شهری، باعث رفع مشکلات و معضلات شهری طی سال های اخیر شده است.

وی گفت: بخشی از مسئولیت سازمانی بانک ها به ویژه بانک شهر، کمک و حمایت از توسعه شهر است، اما امروز شاهد هستیم که مدیران بانک ها فراتر از ماموریت ها و و وظایف خود گام های بلندی برداشته اند و به صورت چشمگیری در کنار فعالان بخش خصوصی نیز حضور پیدا کرده اند.

گفتنی است در ادامه این نشست مدیران عامل بانک ها به ارائه نقطه نظرات در خصوص تعامل بیش از پیش با مدیریت شهری و حضور  فعالانه در این همایش پرداختند.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

آخرین اخبار