شناسه خبر: ۵۷۲۴۲

تشریح ویژه برنامه‌های سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) در منطقه ٦

معاون اجتماعى و فرهنگى منطقه ٦ از آمادگی منطقه برای برگزارى مراسم سوگوارى شهادت حضرت فاطمه (س) و شهادت سردار سلیمانى در سطح منطقه خبر داد.

به گزارش تهران بهشت، مهدی بصیرى معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ٦ گفت: درآستانه ایام سوگواری حضرت صدیقه کبری (س) منطقه۶ میزبان عزاداران این حضرت خواهد بود و در روز ۶ دیماه همزمان با تشییع پیکر شهدای گمنام از مقابل دانشگاه تهران، با مشارکت هیات های عاشورای فاطمی شهروندان شهر تهران در میدان شهدای هفتم تیر مجلس روضه بانوی دوعالم برگزار خواهد شد.

بصیری در ادامه اظهار کرد: برپایی تعداد ۱۰ موکب فرهنگی و خدماتی از یکم دیماه بمدت ۷ شب در سطح منطقه ۶ به منظور ارائه خدمات به عزاداران این حضرت در ایام فاطمیه از دیگر برنامه هایی است که در ایام شهادت حضرت فاطمه (س) برگزار خواهد شد. 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه شش با اشاره به برگزاری مراسم از سوم تا 6 دی ماه در بوستان قزل قلعه افزود: این برنامه با حضور خانواده معظم شهداى محله جهاد برگزار خواهد شد که شامل مراسم سمنو پزان سنتى، موکب پذیرایى و اطعام، برپایى غرفه عرضه مستقیم محصولات فرهنگى و کتاب ویژه سبک زندگى و خانواده، چهارپایه خوانى و سخنرانى، سرود خوانى است.

وی  با تاکید بر اینکه این مراسم ها در مساجد، هیات و حسینیه های سطح منطقه برگزار می شود گفت: اجرای نمایش با مشارکت گروه تربیتی هنری شهید آوینی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از یکم تا ششم دیماه ساعت ۱۹ در سالن مرکز آفرینش های فرهنگی هنری واقع در خیابان حجاب از سایر برنامه های فرهنگی این معاونت است که شهروندان با رزرو قبلی و بصورت رایگان می توانند از این برنامه بهره مند شوند.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار