شناسه خبر: ۵۷۲۳۸

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی قرارگاه فرهنگی بین المللی کشور است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جایگاه مهم حوزه پژوهش در مقابله با تروریسم رسانه ای بدخواهان ملت ایران گفت: با بهره مندی از عقبه فرهنگی انقلاب اسلامی می توان با تروریسم رسانه ای دشمنان مقابله کرد و در این معادله، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی قرارگاه فرهنگی بین المللی کشور است.

به گزارش تهران بهشت، محمدمهدی اسماعیلی در آیین گرامیداشت پژوهش و پژوهشگران در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به قرابت مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مفهوم و موضوع پژوهش گفت: مطالعات تخصصی فرهنگ در حوزه بین الملل در پژوهشگاه فرهنگ و هنر و ارتباطات و دیگر زیرمجموعه های وزارت فرهنگ دنبال می شود اما سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به واسطه ماموریت مهم خود به ارائه تصویر درست و منطقی از نظام جمهوری اسلامی در بستر تعاملات فرهنگی دنیا اهتمام جدی دارد و عنوان «قرارگاه فرهنگی بین الملل» برای آن، تعبیر دقیقی است.

اسماعیلی افزود: بر مبنای نگرش دولت مردمی و شخص رئیس جمهور محترم، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی قرار است به فعالیت های فرهنگی متنوع جمهوری اسلامی در عرصه بین الملل سامان و انضباط بخشد. به همین منظور همه نهادهای فعال در حوزه بین الملل عضو شورای عالی سازمان هستند تا با هم افزایی و جمع بندی پیشنهادات، دستگاه ها در راستای سیاستی واحد فعالیت کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره اتفاقات ماه های گذشته در کشور گفت: از همان روزهای نخست اتفاقات، رئیس جمهوری در جلسه هیات دولت، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنان فرهنگی را در کنار وزارت خارجه به ارائه تصویر صحیح از جمهوری اسلامی در عرصه بین الملل موظف کردند.

وی تاکید کرد: امروز بیش از هر زمان دیگر به تشکیلات فرهنگی قدرتمند در عرصه بین الملل نیاز داریم؛ چرا که جنگ فرهنگی رسانه ای گسترده و به تعبیر دقیق تر تروریسم رسانه ای حاکم شده در جهان را عمیقا لمس می کنیم. راه مقابله با این جنگ نرم بهره گیری از عقبه فرهنگی نظام جمهوری اسلامی است. انقلاب اسلامی، انقلابی فرهنگی بود که در جامعه شناسی انقلاب ها مفهوم تازه ای را مطرح کرد که عوامل فرهنگی می توانند عامل پیروزی انقلاب مردمی شوند.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار