شناسه خبر: ۵۷۴۰۹

تعامل شورای شهر پایتخت با کانون تهیه کنندگان رسانه‌های دیداری

روز پنج شنبه احمد صادقی عضو شورای شهر تهران به نمایندگی از تعدادی از اعضا در جلسه هم اندیشی کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری حضور یافته و محصول این دیدار تعامل بیش از پیش کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری با شورای شهر در تولید آثار فرهنگی با هدف ارتقا فرهنگ شهر نشینی و مطالبات مردم در این حوزه و پی گیری مطالبه صنفی کانون تهیه کنندگان و اختصاص ساختمانی برای فعالیت فرهنگی کانون در آینده نزدیک بود.

به گزارش تهران بهشت، در این نشست هم اندیشی که با حضور جمعی از تهیه کنندگان پیشکسوت تلویزیون عضو کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری برگزار شد  احمد صادقی از خاطرات فعالیت های فرهنگی اش گفت و در فعالیت های تئاتری اش به همکاری با مجید قناد پیشکسوت برنامه سازی و کارگردانی رسانه ملی به خصوص در حوزه کودک و نوجوان و مرحوم کریم اکبری مبارکه  اشاره داشت که نشان از سبقه و علاقه هنری این عضو شورای شهر داشت.

صادقی ضمن اشاره به نیاز شهر تهران به فرهنگ سازی در حوزه های مختلف معتقد بود: چالش دنیای امروز تولید محتواست و کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری می تواند با تولید آثار فرهنگی مرتبط با داستان های مختلف شهر از حمل و نقل گرفته تا مسائل مرتبط با محیط زیست ( آلودگی هوا) و... کمک شایانی به شهر تهران و فرهنگ شهرنشینی داشته و بازوی فرهنگی شهرداری پایتخت باشد.

تعامل شورای شهر پایتخت با کانون تهیه کنندگان رسانه‌های دیداری

این عضو شورای شهر که در ادامه ی این جلسه هم اندیشی پای صحبت و دغدغه های تهیه کنندگان و اعضای هیات مدیره  کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری نشست از پی گیری اجرایی اختصاص یک دستگاه ساختمان به کانون در آینده نزدیک و تعامل بیش از پیش خبر داد و افزود: حوزه فرهنگ و تولید محتوای فرهنگی می تواند یکی از مهمترین عناصر در مدیریت شهری باشد چرا که شما می توانید با زبان هنر واسطه ی موثر میان مسئولین و مردم باشید.

درتمام دنیا این دولت های محلی و شهرداری ها هستند که حامی شماره یک فعالیت صنفی فرهنگی و هنری هستند.

مهدی فرجی ، رییس هیئت مدیره کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری: این که امروز شاهد نفوذ سریال و موسیقی های ترکیه و کره جنوبی در فرهنگ دیداری و شنیداری جوان هستیم باید حقیقت را دید ، کره جنوبی و ترکیه در حمایت جدی و برنامه ریزی شده از کانون های هنری  در عمل ضمن صدور فرهنگ کشور خودشان، بدنبال فروش کالا خود یعنی چرخه اقتصادی کشورشان هستند. بخش خصوصی به تنهایی دستش به جایی نخواهد رسید.

انتظار جدی ما از مسئولین حمایت مادی و معنوی هرچه بیشتر برای شکوفاهی و تاثیر فرهنگ و هنر در داخل و فرامرز است .

تهیه کنندگان سالهاست پای خرمشهر فرهنگ و هنر بدون مهمات ایستاده اند .

امیرحسین خرمشاهی مدیرعامل کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری در ادامه این نشست هم اندیشی به جایگاه تهیه کنندگان به عنوان مظلوم ترین قشر فعال در عرصه فرهنگ در خط مقدم اشاره کرد و افزود: این جمع فعال در حوزه فرهنگ عاشقانه مملکت شأن را دوست دارند پای فرهنگ این مملکت ایستاده اند و بی توقع در خط مقدم فرهنگی کشور سالهای سال از جان و عمرشان گذاشته اند ، موضوع آنها دغدغه فرهنگ و هنر و معارف است نه صرفا یک حرفه ، چرا که نگاه شان از جنس فرهنگی و هنر است نه چیز دیگر .

تعامل شورای شهر پایتخت با کانون تهیه کنندگان رسانه‌های دیداری

خرمشاهی افزود: مدیریت شهری بدون کار فرهنگی ممکن نیست و کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری با تجربه این تیم باسابقه در حوزه فرهنگ سازی و تولید محتوای فرهنگی آماده تعامل است و تردید ندارم که مثل همیشه بهترین مسیر برای به آرامش رسیدن مردم در پایتخت به لحاظ زندگی شهرنشینی, حمل و نقل, زیست بوم و... فرهنگ‌سازی است که فرمول آن در دست این بچه های کاربلد و کارکشته است.

مدیر عامل کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری از نگاه ویژه فرهنگی احمد صادقی و دیگر اعضای شورای شهر در تعامل با کانون و اقدامات لازم در خصوص اختصاص ساختمان به کانون تقدیر کرد و افزود : سالهاست مهندس احمد صادقی را میشناسم او یک مدیر مردمی است و می دانم با نگاهی ویژه به این حوزه هر چه در توان دارد برای ارتقا فرهنگ شهر نشینی به کمک فعالان این حوزه به کار خواهد بست چرا که اینجا ما به یک دغدغه مشترک یعنی مردم رسیده ایم و میتوانیم همراهی و تعاملی مستمر و موثر را تجربه کنیم.

تعامل شورای شهر پایتخت با کانون تهیه کنندگان رسانه‌های دیداری

دبیران و اعضای کارگروه های مختلف کانون با هیئت مدیره کانون در پانزدهم دیماه برگزار شد.

در این نشست هم اندیشی ارائه گزارش عملگرد کانون در موضوعات مختلف اجرایی سه ماه گذشته توسط رئیس محترم هیئت مدیره کانون  مهدی فرجی  ارائه شد و در ادامه  هیئت مدیره کانون در مورد راه اندازی «وی او دی کانون تهیه کنندگان »  مباحثی را مطرح کردند و  سعید ابوطالب  از اعضای  هیئت مدیره کانون به مطالبی در خصوص مسیر تولید و البته خصوصی سازی نظراتی داشت.

مریم جلالی مدیر مسئول کانون تهیه کنندگان نیز از مسیر مجله الکترونیکی کانون گفت و در پایان دیگر اعضای کانون به مباحثی چون  شورای فیلم نامه  کانون ، طرح و برنامه کانون، برگزاری جشنواره  ، و درخواست راه اندازی  هرچه سریعتر «وی او دی کانون تهیه کنندگان » و شیوه تعامل با تلویزیون در موضوعات  مختلف صنفی را مطرح کردند.

انتهای پیام/

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار