شناسه خبر: ۵۸۵۰۴

با ۶ فایده مهم موسیقی‌درمانی آشنا شوید!

موسیقی‌درمانی یا همان گوش دادن به موسیقی، آواز خواندن و حتی ساخت آهنگ تحت نظارت یک موسیقی‌درمانگر ممکن است سلامت جسمی و روانی شما را ارتقا ببخشد.

به گزارش تهران بهشت؛ مهم نیست که چه سبک موسیقی را دوست دارید، بدون شک موسیقی قدرتمند است. همهٔ ما رابطه منحصر به فردی با موسیقی داریم؛ شنیدن یک آهنگ از رادیو ممکن است خاطرات قدیمی را به یاد ما بیندازد.

با این حال موسیقی‌درمانی با گوش کردن معمولی به موسیقی متفاوت است.

به طور خاص موسیقی‌درمانی اهدافی در راستای سلامت روانی یا جسمی فرد را مورد هدف قرار می‌دهد و توسط یک موسیقی درمانگر حرفه ای انجام می‌شود.

ارتباط ایجاد شده با فرد برای موفقیت در موسیقی‌درمانی بسیار اهمیت دارد.

تکنیک‌های موسیقی درمانی شامل گوش دادن به موسیقی برای تحریک احساسات، ساخت موسیقی به صورت فردی یا گروهی، آواز خواندن، بداهه و … است.

۶ فایدهٔ موسیقی‌درمانی برای سلامتی بدن

درمان زوال عقل

ارتباط عاطفی با موسیقی بسیار زیاد است، به ویژه برای افرادی که مبتلا به زوال عقل هستند. موسیقی درمانی برای کمک به ایجاد ارتباطات و اجتماعی شدن، کاهش افسردگی و اضطراب در بیماران زوال عقل و تسکین علائم پیشرفت بیماری کاربردی است.

به کاهش افسردگی و اضطراب کمک می‌کند

موسیقی درمانی می‌تواند به عنوان مکمل برنامه مراقبت از سلامت شما باشد.

تحقیقات نشان داده که موسیقی درمانی اضطراب و افسردگی را کاهش می‌دهد، اگرچه فواید آن طولانی مدت نیست.

استرس را از بین می‌برد

وقتی به آهنگ مورد علاقه تان گوش می‌دهید چه احساسی دارید؟ خوشحال می‌شوید؟ موسیقی به تنهایی می‌تواند سطح استرس شما را کاهش دهد.

گوش دادن منظم به موسیقی “شاد” در همه گیری باعث بهتر شدن خلق و خوی افراد شده است.

عملکرد افراد مبتلا به پارکینسون را بهبود بخشد

موسیقی درمانی ممکن است به عنوان یک درمان مکمل پارکینسون، باعث بهبود عملکرد حرکتی، ارتباطات، بلع، تنفس، و همچنین بهبود کیفیت زندگی شود.

به بیماران سرطانی کمک می‌کند تا بهتر روند درمان را طی کنند

تشخیص سرطان و درمان می‌تواند از نظر روحی و جسمی بسیار سخت باشد.

ظبق تحقیقات موسیقی درمانی می‌تواند تا حدودی مقداری از این بار و فشار را کاهش دهد. موسیقی درمانی به کاهش اضطراب، افسردگی و مقدار داروهای مسکن مورد نیاز در درمان،  کمک کرده است.

رنج پایان زندگی را کاهش دهد

موسیقی درمانی می‌تواند به روش‌های مختلفی به افرادی که در آسایشگاه زندگی می‌کنند و در روزهای پایان عمر خود هستند کمک کنند.

 

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار