شناسه خبر: ۵۲۲۸۸

پوشیدن لباس آستین کوتاه ممنوع!

یک متخصص پوست استفاده از لباس‌های آستین کوتاه در روزهای گرم سال را که موجب تماس مستقیم نورخورشید با پوست می‌شود، با خطرات بسیاری برای پوست همراه دانست.

به گزارش تهران بهشت؛ دکتر الیاس سلیمی متخصص پوست درباره روش‌های مراقبت از پوست در روزهای گرم سال، گفت: در فصول گرم سال به طور معمول تابش نور خورشید شدیدتر است و آسیب‌هایی هم که به پوست وارد می‌شود به تبع آن شدیدتر است، بنابراین افراد باید در این روزهای سال مراقبت ویژه‌ای از پوست خود داشته باشند.

وی افزود: نکته مهم برای محافظت پوست پوشاندن آن در برابر نور خورشید است، بنابراین توصیه می‌شود تمام افراد در این روزهای گرم سال از لباس‌های پوشیده و آستین بلند استفاده کنند.

سلیمی گفت: بسیاری مردان در این روزها از لباس‌های آستین کوتاه استفاده می‌کنند که این امر موجب آسیب پوست آنها در برابر نورخورشید و حتی افزایش احتمال سرطان‌ پوست می‌شود، بنابراین باید تا حد امکان تمام نقاط پوست را که در برابر نورآفتاب قرار دارد با لباس‌های پوشیده و آستین بلند بپوشانیم.

این متخصص پوست یادآور شد: البته البسه استفاده شده در این ایام سال باید نخی و با رنگ روشن باشد که از گرم شدن بدن جلوگیری کند.

سلیمی گفت: در خصوص پوست سر بویژه برای مردانی که دچار طاسی شده‌اند هم توصیه می‌شود هنگام قرارگیری در مقابل نور آفتاب حتما از کلاه استفاده کنند. وی افزود: استفاده از کلاه همچنین برای افرادی مانند کشاورزان، کارگران و حتی کوهنوردان که فعالیت آنها در مقابل نورخورشید است، به طور جد توصیه می شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص مراقبت از پوست صورت هم گفت: برای محافظت از پوست صورت استفاده از کرم ضدآفتاب در این روزهای گرم سال بیش از هر زمانی ضرورت دارد و افراد باید به خوبی پوست خود را با آن بپوشانند.

وی افزود: همچنین توصیه می‌شود در این روزهای گرم سال از مواد آبرسان و موادی که بتواند رطوبت پوست را حفظ کنند به میزان بیشتری استفاده شود.

سلیمی در خصوص محافظت از پوست دست هم گفت: توصیه می‌شود ضدآفتاب برای روی دست هم استفاده شود. استفاده از دستکش‌های نخی سفید به ویژه برای رانندگان نیز گزینه خوبی برای محافظت از پوست دست است.

این متخصص پوست در پایان توصیه کرد: افراد حتی المقدور از ساعت ۱۲ تا ۱۶ ظهر از منزل خارج نشده و در محیط های مسقف بمانند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار