شناسه خبر: ۵۲۳۷۳

مهاجم پرسپولیسی رکورد نقل و انتقالات را شکست

شهاب زاهدی، مهاجم ایرانی تیم فوتبال آکادمی پوشکاش مجارستان رکورد نقل و انتقالات این باشگاه را شکست.

به گزارش تهران بهشت، شهاب زاهدی مهاجم ایرانی که فصل گذشته در تیم فوتبال زوریا لوهانسک اوکراین حاضر بود، بعد از حمله نظامی روسیه به اوکراین و طبق قانون فیفا قراردادش را با این باشگاه تعلیق کرد. زاهدی سپس به تیم آکادمی پوشکاش مجارستان رفت و با وجود فرصت کمی که در این تیم داشت در هشت مسابقه چهار گل به ثمر رساند. همین مسئله باعث شد تا پوشکاش علاقه خود را برای ادامه کار با زاهدی با تمدید قرارداد او عملی کند. در حالی که مدیران باشگاه زوریا انتظار داشتند مهاجم ایرانی برای فصل آینده به اوکراین بازگردد، زاهدی مجدداً قراردادش را با پوشکاش و این بار هم با مجوز فیفا تمدید کرد.

نکته جالب توجه قرارداد مالی زاهدی با پوشکاش است که به گفته «ویکتور واتسکو» خبرنگار و روزنامه نگار سرشناس اوکراینی رکورد نقل و انتقالات این باشگاه مجارستانی را شکسته است. واتسکو در این خصوص مدعی شد شهاب زاهدی ماهانه مبلغی بیش از ۶۰ هزار یورو از پوشکاش دریافت می‌کند که قرارداد سالانه او به حدود ۸۰۰ هزار یورو می‌رسد. به گفته این روزنامه نگار اوکراینی، زاهدی گران‌ترین بازیکن تاریخ آکادمی پوشکاش است و یکی از بزرگترین قراردادهای فوتبال مجارستان را امضا کرده است. زاهدی در سال ۲۰۲۱ زمانی که در تیم المپیک دونتسک اوکراین بود، با مبلغ ۳۶۰ هزار دلار به زوریا لوهانسک منتقل شد. زاهدی آن زمان هم رکورد نقل و انتقالات باشگاه دونتسک را با این مبلغ شکسته بود!

زاهدی که سابقه حضور در تیم فوتبال پرسپولیس را هم در کارنامه خود دارد برای این فصل هم از پرسپولیس پیشنهاد داشت اما ترجیح داد در اروپا به کار خود ادامه بدهد.

انتهای پیام

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

آخرین اخبار