شناسه خبر: ۵۲۵۳۷
لینک کوتاه کپی شد

رکورد خاص در انتظار گل محمدی

یحیی گل‌ محمدی به دومین سرمربی تاریخ تیم پرسپولیس تبدیل خواهد شد که تعداد بردهایش را به عدد صد می‌رساند.

به گزارش تهران بهشت، تیم فوتبال پرسپولیس تهران در دو فصل و نیم اخیر تحت هدایت یحیی گل‌محمدی به کارش ادامه داده و نکته جالب با حضور در لیگ بیست و دوم، او تبدیل به پرسابقه‌ترین مربی ایرانی پرسپولیس در لیگ برتر خواهد شد و در صورتی که تا پایان قراردادش در اردوی سرخپوشان باشد، بالاتر از برانکو، باسابقه‌ترین مرد نیمکت قرمزها خواهد بود.

یحیی البته با 123 بازی بالاتر از علی دایی، محراب شاهرخی و حمید درخشان، بیشترین حضور روی نیمکت سرخپوشان را داشته اما بالاتر از خود برانکو (175) و پروین (467) را می‌بیند. یحیی برای عبور از رکورد برانکو حداقل باید یک فصل و نیم دیگر سرمربی پرسپولیس باشد و چند بازی هم در جام حذفی انجام دهد تا به دومین مرد نیمکت سرخپوشان تبدیل شود.

با این حال اما گل‌محمدی نرخ برد بهتری نسبت به برانکو ایوانکوویچ دارد و همچنین فرصت این را خواهد داشت تا به رکورد دست نیافته سرمربی کروات برسد. برانکو در 175 بازی 99 برد با پرسپولیس به دست آورد و نتوانست پیروزی‌های خود را سه رقمی کند اما یحیی گل‌محمدی می‌تواند صدتایی شود.

در صورتی که گل‌محمدی در لیگ بیست و دوم یا جام حذفی پیش رو 27 برد به دست بیاورد، پس از علی پروین، نخستین سرمربی تاریخ پرسپولیس با صد برد خواهد بود و همچنین اولین مرد نیمکت سرخپوشان با این رکورد از زمان حرفه‌ای شدن لیگ برتر. تیم تحت هدایت یحیی گل‌محمدی 199 گل نیز تاکنون به ثمر رسانده و باید دید دویستمین گل پرسپولیس یحیی را چه کسی خواهد زد.

انتهای پیام

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

آخرین اخبار