شناسه خبر: ۵۲۸۰۹
لینک کوتاه کپی شد

میزبان جام ملت‌های آسیا چه زمانی معرفی خواهد شد؟

کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبان مسابقات جام ملت‌ها را معرفی خواهد کرد.

به گزارش تهران بهشت، کنفدراسیون فوتبال آسیا ۲۵ مهرماه را به عنوان زمان معرفی میزبان نهایی جام ملت‌های آسیا را در سال ۲۰۲۳ معرفی کرد. جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قرار بود از دهم خرداد  سال ۱۴۰۲ در چین برگزار شود اما این کشور به خاطر قوانین سخت کرونایی از برگزاری این دوره از مسابقات انصراف داد تا کنفدراسیون فوتبال آسیا به دنبال میزبان جدیدی برای این رقابت‌ها باشد. در چند ماه گذشته نام کشورهای مختلفی برای میزبانی این تورنمنت اعلام شد اما در نهایت چهار کشور استرالیا، قطر، اندونزی و کره جنوبی به صورت رسمی درخواست میزبانی دادند. 

با نهایی شدن شمار کشورهای مدعی میزبانی جام ملت‌های آسیا، کنفدراسیون فوتبال قاره کهن اعلام کرد این چهار کشور تا ۳۱ آگوست سال ۲۰۲۲ (۱۰ شهریورماه) فرصت دارند تا مدارک لازم برای میزبانی به AFC  ارائه کنند. این مدارک در زمینه تجهیز استادیوم‌، هتل‌ها و کلیه امور تدارکاتی مربوط به میزبانی است که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 

روزنامه البیان امارات در گزارشی با اشاره به تصمیم AFC برای اعلام میزبان نهایی جام ملت ها نوشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از بررسی نهایی روز ۲۵ مهر میزبان نهایی این تورنمنت را اعلام خواهد کرد. جام ملت‌های آسیا قرار بود ۳۱ می (۱۰ خرداد) در کشور چین برگزار شود.

انتهای پیام

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

آخرین اخبار