شناسه خبر: ۵۵۷۱۴
لینک کوتاه کپی شد

شیخ کویتی در این بازی جام جهانی نتیجه را تغییر داد+عکس

در جام جهانی ۱۹۸۲ اسپانیا اتفاقی رخ داد که نتیجه ای جز آبروی از دست رفته داور و ۸ هزار پوند جریمه برای شیخ کویتی در بر نداشت، البته سوژه ای شد تا سالها از ان به عنوان یک اتفاق جنجالی نام برد.

به گزارش تهران بهشت؛ جام جهانی ۱۹۸۲ میزبان تیمی جدید از آسیا بود. تیم ملی کویت که یکی از قدرت‌های آسیا در آن زمان محسوب می‌شد، موفق شد تا به جام جهانی ۱۹۸۲ صعود کند. البته این صعود آخرین حضور آنها در جام جهانی بود و پس از آن دیگر نتوانستند به جام جهانی بروند.

کویتی‌ها پس تساوی ۱ بر ۱ مقابل چکسلواکی در دیدار دوم خود باید به مصاف تیم ملی فرانسه می‌رفتند. در همان شروع مسابقه فرانسه تیم برتر میدان بود و فشار زیادی به دروازه کویت آورد. در نتیجه موفق شد ۳ گل به ثمر برساند.

بازی با نتیجه ۳ بر ۱ به سود فرانسه پیش می‌رفت تا اینکه صدای سوت از میان هواداران، بازیکنان تیم ملی کویت را متوقف کرد.

جنجال شیخ کویتی در جام جهانی +عکس

بازیکنان کویت که در جایشان ایستاده بودند اما آلن ژیرس، بازیکن فرانسه به حرکتش ادامه داد و موفق شد گل بعدی را به ثمر برساند. داور گل را پذیرفت و بازیکنان کویت خشمگین شدند. به دنبال اعلام گل، شیخ احمد فهد الجابر الصباح، رییس آن وقت فدراسیون کویت وارد زمین شد!

و به شدت به این تصمیم اعتراض کرد و قصد بیرون کشیدن تیم را از زمین مسابقه داشت اما پس از وقفه ای چند دقیقه‌ای، داور گل را مردود اعلام کرد !

تا برای اولین بار یک نفر از روی سکو تصمیم داور را عوض کرده باشد. البته فرانسه در دقایق آخر باز هم گلی به ثمر رساند تا تعداد گل‌های خود را به عدد چهار برساند.

شیخ فهد پس از این مسابقه جریمه شد و میروسلاو استوپار، داور بازی نیز دیگر حق قضاوت در جام جهانی را پیدا نکرد. فهد سال ۱۹۹۰ در درگیری‌های کویت و عراق از دنیا رفت.

جنجال شیخ کویتی در جام جهانی +عکس

 

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
آخرین اخبار