شناسه خبر: ۵۷۰۲۵

اتفاق بی سابقه در جام جهانی؛ داوری کاملا خانوادگی در فینال!

توماش لیستکیویچ، کمک داور لهستانی، در آستانه ثبت رکوردی جالب در فینال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر قرار دارد.

به گزارش تهران بهشت؛ تیم ملی آرژانتین امروز در فینال جام جهانی ۲۰۲۲ باید به مصاف تیم ملی فرانسه برود تا تکلیف قهرمان این مسابقات روشن شود.

شاگردان دیدیه دشان چهار سال قبل برای دومین بار در تاریخ فوتبال این کشور موفق شدند با پیروزی برابر کرواسی به قهرمانی برسند و حالا آماده دفاع از عنوان قهرمانی هستند. در سوی دیگر میدان نیز لیونل مسی و یارانش به دنبال تکرار این افتخار پس از سال‌های طولانی خواهند بود.

ژیمون مارسینیاک از هلند قرار است قضاوت این بازی را برعهده داشته باشد و توماش لیستکیویچ یکی از کمک‌داوران او در این دیدار خواهد بود.

نکته جالب اینجاست که پدر این کمک داور لهستانی پیش از این وظیفه داوری در فینال جام جهانی را برعهده داشته و در فینال جام جهانی ۱۹۹۰ در کنار ادگاردو کودسال حضور داشته است، دیداری که بین آلمان و آرژانتین برگزار شد.

دیه‌گو مارادونا ستاره آرژانتین در آن بازی بود اما نتوانست در برابر لوتار ماتئوس و دیگر ستاره‌های آلمان از عنوان قهرمانی‌اش دفاع کند و در نهایت شکست خورد.

حالا پسر او قرار است رکورد جالبی را به ثمر برساند و این بار او هدایت فینالی که بار دیگر آرژانتین و این بار با مسی یک پای آن است را برگزار کند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار