شناسه خبر: ۵۷۳۸۶

ورزش های عجیب و غریب در جهان را بشناسید

در این مطلب به معرفی و بررسی ورزش های عجیب دنیا از جمله: حمل همسر، سیلی زدن، کشتی با پا و ... پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.

به گزارش تهران بهشت؛ ورزش‌های ترکیبی طرفداران خاص خودشان را پیدا کرده و حتی مسابقات جهانی این رشته‌ها نیز برگزار می‌شود.

ورزش کردن قدمتی به اندازه تاریخ بشریت دارد. بر اساس نقاشی‌هایی که بر دیوار غارها به جامانده قدمت ورزش کردن و مسابقه دادن به بیش از ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد می‌رسد.

ورزش‌های ترکیبی که امروزه به ورزش‌های جدید دنیا معروفند چندین و چند سال است طرفداران خاص خودشان را پیدا کرده و حتی مسابقات جهانی این رشته‌ها را نیز برگزار می‌کنند.

بسته به سلیقه افراد بعضی‌ها این ورزش‌ها را جالب‌ترین ورزش‌های دنیا و بعضی‌ها آنها را عجیب‌ترین ورزش‌های جهان می‌دانند.

ورزش

1-کایاک سواری با کدوهای غول پیکر

یکی از عجیب‌ترین ورزش‌های دنیا مسابقه دادن با کدو حلوایی است. شما باید مانند سیندرلا سوار کدو حلوایی شده و از یک مسیر آب عبور کنید. قوانین هم ساده هستند؛ هرکس زودتر به پایان خط برسد برنده می‌شود. برای انجام این ورزش ابتدا باید درون یک کدوی غول‌آسای ۴۵۰ کیلوگرمی را خالی کنید؛ این کار زمان‌برترین قسمت مسابقه است. بعد از اتمام این کار کدو را به آب می‌اندازید تا مطمئن شوید که شناور باقی می‌ماند.

برای حمل کدو تا آب، به یک وسیله مثل لودر احتیاج دارید؛ زیرا آنقدر سنگین است که به سادگی نمی‌توانید آن را بلند و یا حمل کنید. بعد از اینکه کدو را در آب گذاشتید و خودتان درون آن نشستید، زمان پدال زدن فرا می‌رسد. جهت‌یابی در آب کار ساده‌ای نیست و به تمرین نیاز دارد، اما به مرور زمان می‌توانید به آن مسلط شوید. این مسابقات علاوه بر نوا اسکوشیا در ورمانت، اورگن و ایالت مین نیز برگزار می‌شوند.

ورزش

2-کشتی با انگشتان پا

اگر نمی‌توانی شکستشان بدهی، ورزش خاص خودت را ابداع کن! این کاری بود که چهار نفر در سال ۱۹۷۴ انجام دادند. انگلستان که از نداشتن قهرمان جهان رنج می‌برد، این رشته را ابداع کرد و یکی از ابداع‌کنندگان این رشته برای دو بار پیاپی قهرمان شد تا اینکه فردی از کانادا او را شکست داد و سرانجام این ورزش منحل شد. امروزه رشته کشتی با پا در سطح قهرمانی جهان برگزار می‌شود و حریف‌های سرسختی نیز دارند.

می‌توان کشتی با پا را علاوه بر عجیب‌ترین ورزش دنیا، یکی از مقرون به‌صرفه‌ترین ورزش‌های جدید دنیا نیز دانست؛ زیرا ابزار مورد نیازتان چه برای تمرین و چه مسابقه فقط پای شما است.

ورزش

3-زوربینگ

تا به حال به این فکر کردید که در گوی همستر راه بروید؟ اگر جوابتان مثبت است، پس حتماً از این بازی خوشتان خواهد آمد. این ورزش قطعاً عجیب‌ترین ورزش توپی محسوب می‌شود. بازی زوربینگ به این صورت است که شما وارد یک گوی شفاف بزرگ می‌شوید و از یک تپه بزرگ به سمت پایین غلت می‌خورید. با این تعریف خیلی عجیب نیست که این ورزش عجیب‌ترین ورزش توپی دنیا نام گرفته است.

این ورزش برای سطوح صاف یا روی آب نیز کاربرد دارد. این بازی اینقدر طرفدار پیدا کرد که نه‌تنها در لیست جالب‌ترین ورزش دنیا جای گرفت، بلکه در سال ۲۰۰۱ کلمه زوربینگ در لغت‌نامه آکسفورد نیز آورده شد. این کلمه به عنوان «ورزشی که در آن فرد در یک کپسول شفاف، بزرگ و گردی قرار می‌گیرد و با آن بر سطح صاف یا سراشیبی، غلت می‌خورد» تعریف شده است.

ورزش

4-سیلی زدن

سیلی زدن به یکدیگر امر جدیدی نیست. اما رقابت سیلی زدن ورزشی جدید و به عنوان یکی از عجیب‌ترین ورزش‌های دنیا شناخته شده است! قوانین این بازی به این صورت است که دو فرد با هر وزن و قامتی مقابل هم می‌ایستند و به نوبت به همدیگر سیلی می‌زنند و این کار را تا زمانی ادامه می‌دهند که یکی از آنها از هوش برود یا نقش زمین شود! قطعاً این بازی برای افرادی که می‌خواهند با کسی دعوا کنند جالب‌ترین ورزش دنیا خواهد بود.

در این ورزش ضربه‌ها سریع و خشنند. برنده مسابقه سیلی زدن در قسمت مردها سال ۲۰۱۹ در روسیه وسلی پولمن نام داشت. این مرد که ۱۷۰ کیلوگرم وزن داشت و نام مستعار «کوفته برنجی» را روی خودش گذاشته بود آن شب تبدیل به یک اسطوره شد و با خود ۳۰٫۰۰۰ روبل روسی یعنی معادل ۴۷۰ دلار پول را به خانه برد.

ورزش

5-حمل همسر

بارها شنیده‌ایم که پشت هر مرد موفقی یک زن موفق است. این جمله ایده‌ای شد برای یکی دیگر از عجیب‌ترین ورزش‌های جهان یعنی بازی حمل همسر. زن‌ها اغلب برای حمایت از مرد و خانواده خود، سختی‌های زیادی را تحمل و چالش‌های فراوانی را به دوش می‌کشند که معمولاً دیده نمی‌شوند. مسابقه حمل همسر می‌خواهد این مسئله را کمی جبران کند و به نوعی قدردانی از زحمات همسران را نشان دهد.

مسابقه به این صورت است که مرد درحالی‌که همسر خود را حمل کرده باید از موانع مختلفی عبور کرده و به خط پایان برسد. وزن همسر باید حداقل ۱۰۸ پوند (۴۹ کیلوگرم) باشد. اگر وزن کمتر بود به آن وزنه هم اضافه می‌شود. تیمی که زودتر به خط پایان برسد برنده است. مسابقات قهرمانی جهان حمل همسر در سال ۱۹۹۲ در فنلاند شروع شد. جایزه فرد برنده، دریافت آب پرتقال به اندازه وزن همسرش است. امروزه مسابقات حمل همسر در انگلستان، هنگ کنگ، استونی، آمریکا و استرالیا نیز برگزار می‌شود.

ورزش

6-به دنبال پنیر

یکی دیگر از عجیب‌ترین ورزش‌های دنیا که چندین قرن است بازی می‌شود، به دنبال پنیر کردن یا غلت خوردن از تپه است. محل پیدایش اصلی این بازی کاملاً مشخص نیست و بعضی‌ها آن را به فرانسه نیز نسبت می‌دهند. با این حال محل برگزاری این مسابقات عموماً در اسپانیا گزارش شده است. بازی به این صورت است که یک پنیر گرد ۲-۴ کیلویی را از تپه به پایین غلت می‌دهند و شرکت‌کنندگان باید بدوند و آن را بگیرند. هرکس زودتر این کار را انجام دهد، برنده مسابقه می‌شود.

با اینکه احتمال جراحات ناشی از دنبال پنیر دویدن و غلت خوردن زیاد است، اما باعث کم شدن تعداد علاقه‌مندان این بازی نشده است. مردم از سراسر جهان برای دیدن و شرکت در این مسابقه حاضر می‌شوند.

ورزش

7- هاکی زیر آب

این ورزش که به ورزش اختاپوس هم معروف است، زمانی به وجود آمد که سرپرست یک باشگاه غواصی برای جلوگیری از اینکه اعضایش را از دست بدهد، یک بازی و مسابقه خلاقانه را راه انداخت. نتیجه این شد که این بازی طرفداران زیادی پیدا کرد و خیلی زود در لیست عجیب‌ترین ورزش‌های دنیا جای گرفت. در سال ۱۹۸۰ اولین دور مسابقات جهانی این بازی در کانادا شکل گرفت. این ورزش در کشورهای دیگر مانند نیوزلند، هلند، فیلیپین، استرالیا، آفریقای جنوبی و آمریکا نیز برگزار می‌شود.

قوانین بازی مانند بازی هاکی روی یخ است و شما باید با چوب هاکی توپ را به سمت دروازه حریف هدایت کنید. فرق اساسی هاکی روی یخ و هاکی زیر آب کمتر بودن ضرب و جرح بازیکنان دو گروه با همدیگر است.

 

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وب گردی

ارسال نظر

پربازدیدترین
آخرین اخبار